Ručníky a osušky nejen pro dovádění na pláži

14.  6.  2017 | Komerční článek

Léto je za pár dní tady, a právě teď je vhodná doba na nákup ručníků a osušek, bez kterých se na koupališti nebo na pláži rozhodně neobejdeme. Určitě nechcete po příjemném osvěžení ulehat na tvrdou a kousavou osušku, ale nechat relaxovat jako v bavlnce. Jak se tedy popasovat s výběrem?

Taky už se nemůžete dočkat, až vyrazíte k vodě? Pokud je vaše odpověď kladná, nejspíš už pokukujete po nové plážové výbavě, do které mimo jiné patří kvalitní osušky. Nabídka obchodů je široká, a proto se vyplatí nákup neuspěchat a do výběru správných produktů věnovat trochu energie. Vše, co potřebujete vědět, se dozvíte v tomto článku.

Čím se řídit při výběru

Aby vám ručníky a osušky plně vyhovovaly, měly by splňovat několik podmínek, mezi které se řadí vynikající savost, měkký povrch a odolný materiál. Proto při nákupech zaměřte svou pozornost především na gramáž výrobku. Je nepsaným pravidlem, že čím vyšší gramáž ručníky mají, tím více absorbují vlhkost, jsou nadýchanější a odolnější proti mechanickému poškození. Ideální plážová osuška by měla mít gramáž 450 g/m2 a výše.

Froté osuška ELEN - hnědá 70x140 cm.jpgBambusová osuška MAYA - tmavě oranžová 70x140 cm.jpg

Bakterií se už nemusíte obávat

Bambusové ručníky se už na českém trhu nějakou dobu vyskytují a těší se rostoucímu zájmu. Není se čemu divit, na sportovní aktivity či koupání mimo domov, jsou nejlepší volbou. Důvodem jsou antibakteriální vlastnosti bambusového vlákna, které zabraňuje množení nežádoucích organismů, plísní a pachů. Ve výčtu superlativ bychom ale mohli dál pokračovat, bambusové osušky a ručníky dokážou pojmout až čtyřikrát více vlhkosti než bavlna a také jsou jemnější na dotek.

Dětské osušky s pohádkovými motivy

Vodní radovánky si užívají především naši nejmenší, kterým uděláte radost dětskou osuškou s motivem oblíbených pohádek. Svým ratolestem vybírejte výhradně osušky ze 100% bavlny, které jsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Motiv už je jen pomyslnou třešničkou na dortu, pokud trefíte tu správnou pohádku, máte vyhráno. I letos děti nejvíce požadují osušky s motivy Mimoňů, Elsy a Anny z Ledového království či Bleska McQeena ze seriálu Auta.

První praní a správná údržba

Aby vám ručníky a osušky co nejdéle vydržely, je třeba se o ně správně starat. Vždy dodržujte praní podle pokynů výrobce, jež jsou uvedeny na štítku. Po prvním praní se může stát, že se vám ručníky trochu srazí, jedná se ale o zcela normální jev. Tímto způsobem volná vlákna povolí a zbývající se naopak utáhnou a srazí, čímž se prodlouží jejich životnost. Není třeba se bát ani obvyklého žmolkovatění, které obvykle přestane asi po šestém praní.

Další článek »

Sdílet článek
Další mobilní weby